BLOG - OLE-RESTAURANT

Jak smakuje ośmiornica?
12-07-2018

Jak smakuje ośmiornica?

Ośmiornica już dawno przestała być nowością na polskich stołach. Podróże i chęć próbowania lokalnych przysmaków spowodowały, że coraz chętniej sięgamy po owoce morza łatwo dostępne i w Polsce.

białe wino
05-07-2018

Jak białe wino wpływa na nasze zdrowie?

Białe wino jest integralną częścią diety śródziemnomorskiej. Niestety naszej szerokości geograficznej uzupełnianie potraw o wartościowy akcent, jakim bez żadnego cienia wątpliwości jest lampka wina, nie zalicza się do powszechnie przyjętych zwyczajów. Taka sytuacja świadczy o tym, jak bardzo niedoceniony jest to trunek. Warto zatem przyjrzeć się bliżej dobroczynnym walorom zdrowotnym, którymi wyróżnia się białe win

Dania z krewetek
27-06-2018

Potrawy z krewetek

Krewetki to bardzo popularne wśród konsumentów owoce morza. Popularność tę zawdzięczają swemu wykwintnemu smakowi oraz atrakcyjnemu wyglądowi. Dzięki temu doskonale nadają się na sałatki i inne dania.

Rodzaje steków
26-03-2018

Dlaczego warto jeść steki? Poznaj wartości odżywcze i rodzaje steków.

Dobry stek to nie tylko wyjątkowo smaczne danie, ale też wartościowe składniki, cenione zwłaszcza przez osoby dbające o linię. Chude mięso wołowe wybierane do przygotowania steków, rostbef lub polędwica, zawierają bowiem niewiele kalorii, a najwięcej nasyconych kwasów tłuszczowych. Jakie wartości odżywcze mają steki, dlaczego warto je jeść, a także, jakie rodzaje mięsa na steki należy wybierać – zdradzamy w poniższym artykule.

Rezerwacja stolika